O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Jeśli chcesz zamówić panele podłogowe, powinieneś odwiedzić ten adres.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z paczki – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwa dni – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych problemów.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym pracować

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Należy zatem zapewnić im dylatacje o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]