Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Jak działa mass collect? Więcej szczegółów na https://bit.ly/3499Qrk.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od klientów. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezwykle prosta. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest tym samym jego ID. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, czyli na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach czy wszelkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (między innymi w klubach fitness). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew lub przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem należności niż podczas księgowania manualnego, a równocześnie eliminacją możliwych omyłek, które mogą przytrafić się w czasie tej czynności.

Mass collect także dla podmiotów wystawiających poniżej stu faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc rozlicza poniżej stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a zatem bieżące monitorowanie wpływających należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]