Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Wymiana walut przez internet - tutaj poznasz aktualną ofertę.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w placówce bankowej – te pierwsze nadal funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Lecz w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor online to mniejszy spread

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniego dnia. Drugim i bardzo istotnym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez kantory stacjonarne i banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują również kilka pomocnych usług popularnych wśród klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, gdy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w uzgodnionym przez użytkownika dniu.

Cenisz sobie swobodę w dyspozycji środkami finansowymi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób doceniających wygodę, a także ogromną niezależność w rozporządzaniu środkami finansowymi. Korzystają z nich także osoby uczące się czy też zatrudnione za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]