Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie lokalu na chrzciny? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na palacradziwillow.pl.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszą wielką familijną okolicznością, w której centrum znajdzie się nowo narodzony potomek, z tej przyczyny dbają o to, by wszystko w ten dzień było doskonałe. Przygotowanie chrzcin bywa jednak wyzwaniem, szczególnie gdy na chrzest zaprasza się dużą liczbę bliskich oraz znajomych. Tutaj znajdziesz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym zadaniu.

Przygotowanie chrzcin – poproś zaproszonych o potwierdzenie swojego uczestnictwa

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po narodzinach dziecka, czasem wręcz tego samego dnia, z przyczyny dużej śmiertelności noworodków. Z biegiem lat chrzciny zamieniły się w znaczący dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, więc są organizowane zwykle do roku po jego urodzinach. Pozwala to na wnikliwe rozważenie głównych aspektów tej okoliczności, jak wybór ojca i matki chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd. Umawiając z parafią dzień sakramentu powinno się uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie gości, jak również przygotowanie dla nich posiłków i noclegu, jeśli będą przybywać do nas z odległych miejscowości. W wysłanych zaproszeniach polecamy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest wymagane do określenia ile osób finalnie przyjdzie nam podjąć. Nie bójmy się także podać do wiadomości, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Rodzina na ogół stawia na zabawki, aczkolwiek rodzicom większą radość dadzą użyteczne podarki, jak chociażby zestaw ubrań, kocyki dla dziecka bądź fotelik samochodowy.

Impreza w mieszkaniu albo lokal na chrzest – na co postawić?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny organizowano zwykle w mieszkaniu rodziców malucha, więc nie każdy obecny podczas ceremonii w świątyni był gościem odświętnej imprezy. Obecnie wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców to już standard. Analizując propozycje sal, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią pięknie przystrojone pomieszczenia, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje menu pasujące do charakteru wydarzenia oraz który zagwarantuje kompetentną obsługę zaproszonych. Jeżeli sakrament ma się odbyć latem, polecamy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona śliczne zdjęcia, a kilkuletni goście imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą wybiegać się na dworze. Istotny jest również taki dobór sali na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, tak samo jak późniejszy powrót gości do domu albo zarezerwowanego noclegu.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]