Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Poznaj więcej szczegółów o cateringu świątecznym w Krakowie na lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Koniec grudnia to czas, który spędza się z reguły z najbliższymi, jednakże spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Częstokroć kadra firmy przygotowuje je swoimi siłami, samodzielnie przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, lecz w większych przedsiębiorstwach ten schemat działania często nie jest skuteczny. By zatem ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych spotkań bożonarodzeniowych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, warto skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co trzeba postawić na świąteczny stół?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole muszą pojawić się tradycyjne świąteczne potrawy. To zwłaszcza ryby, np. chrupki filet z karpia lub pstrąga, jak również staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach także zupa grzybowa. Nie może zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które zwykle podawane są wespół z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, m.in. bez sałatki śledziowej bądź karpia po żydowsku. Powinno się również zatroszczyć się o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy lekki sernik, kutię z rodzynkami bądź makowiec.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Za organizację Wigilii w firmie należy zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy określić dzień wydarzenia i zestawić go z planem urlopów zespołu. Umożliwia to precyzyjne oszacowanie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić wystarczającą ilość porcji. Warto skonsultować z załogą menu i wespół dobrać te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest też to, by ustalić czy któryś z zatrudnionych ma uczulenie, np. na orzechy, które używane są w ciastach, czy też są w ekipie firmy weganie. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie warto zabierać się do w ostatniej chwili.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]