Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Szukasz dobrej oferty profesjonalnego druku 3D? Nie wahaj się! Wejdź tutaj.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do projektantów CAD, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wykonanego w technologii DMLS, SLS,SLA, FDM, oraz PolyJet, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą FDM – wielobarwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a także możliwość korzystania z filamentów w ogromnej gamie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany głównie za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny wydruk 3D drobnych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, detali, wygładzonej powierzchni oraz bardzo cienkich elementów.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje precyzję konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]