Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Dalsze informacje o utylizacji mebli Kraków.

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z rozmaitych powodów. Aby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, przeważnie chowamy je do piwnicy, na poddasze bądź do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednak w tym, że po wielu latach i w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że zwykłe ich użytkowanie bywa do zniesienia. Dopiero to skłania większość z nas do wykonania porządnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, żeby uwolnić się od uzbieranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy także, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak łatwo wykonać wywóz starych mebli z domu, piwnicy i strychu.

Zleć wywóz mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Śmieci takie jak połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęt AGD i RTV, połamane meble czy fragmenty stolarki okiennej nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika samochodu bądź przyczepy. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni znaleźć miejsce na przechowanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on również o zgodny z prawem recykling zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć oferują też fachową asystę przy sprzątaniu piwnicy, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne pozyskanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przewiezione do PSZOK-u lub podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie będą spalone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu ich podług tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą zostać znów przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, polega na ogół na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do wyrobu kolejnych garderób, łóżek lub półek.

Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]