Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Zajrzyj w to miejsce jeśli jesteś zainteresowany ofertą biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych firmach jest zwykle źródłem sporych kłopotów. Drobne podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na etat, a ich szefowie nie zawsze potrafią odpowiednio pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom współpracy okaże się zadowalający?

Atuty korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom od finansów, zyskamy pewność, iż rezultatem ewentualnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy i funduszy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto także wspomnieć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – dziwnie niskie koszty obsługi zazwyczaj oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci uzyskali wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]