Borykasz się z wadą wzroku? Odwiedź klinikę okulistyczną

Poszerz swoje wiadomości o operacji wzroku Kraków.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i nierzadko niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na leczenie do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – procedura nieinwazyjna oraz bezpieczna

Do niedawna korekta wzroku sprowadzała się do dobierania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie dalekowzroczności, astygmatyzmu, krótkowzroczności, jak również szeregu pozostałych chorób. Szczególnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką skutecznością. Laserowa korekcja wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent prędko powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje biegła załoga lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze stosowną procedurę leczenia i wyeliminuje wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, zatem są w stanie rozpoznać nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych schorzeń, np. stożka rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Ponadto specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący metodą pomocną w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry, a także innych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją katarakty i innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi problemami, jak np. pozbyciem się kaszaków bądź ciał obcych z oka.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]