Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Społeczeństwo pomału zdaje sobie sprawę z tego, jakże ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: roztocza, pyły zawieszone PM10, sadzę, spaliny samochodów czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy biurze?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Obecnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – zalety

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co eliminuje sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Model Airdog X5 efektywnie i ekspresowo eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu i energooszczędne.