Jak działa aparat do magnetoterapii?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o magnetoterapie aparat, uzyskasz na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednakże wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza także obrzęki, poprawia krążenie, redukuje ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na pokaźne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]