Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu – oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie orzeźwienia wywołują jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią nieprzyjemne zapachy oraz pozytywnie wpływają na nasze otoczenie i zdrowie.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może nastąpić na skutek oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo emitowania ogromnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, jak laptopy, ekrany czy kopiarki, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja wykorzystywana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają zatrzymać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym z papierosów czy niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, szkołach, biurach czy urzędach, czyli tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.