Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Tutaj kupisz laser wysokoenergetyczny.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go używamy?

Laser wysokoenergetyczny może być używany do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Nieraz jest stosowany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie nada się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: zapalenia, naderwania wiązadeł czy skręcenia stawów. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są również używane m.in. w leczeniu ostrogi piętowej, haluksów, rwy kulszowej oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy prysznicowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które wysyłają podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]