Leczenie stożka rogówki – pozbądź się tej wady wzroku

Skieruj się na voigtklinikaoka.pl, aby odnaleźć informacje dotyczące leczenia stożka rogówki Kraków.

Keratoconus, nazwany inaczej stożkiem rogówki, to dolegliwość, która niezmiernie ogranicza codzienne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia i może być przyczyną innych chorób oczu. W nowoczesnych klinikach okulistycznych lekarze potrafią jednakże sprostać tym problemom. Jak zatem wygląda przebieg leczenia stożka rogówki?

Stożek rogówki ujawnia się już w 30. roku życia

Rogówka to przezroczysta część oka, która silnie skupia promienie świetlne. Leży przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, lecz ma wiele nocyceptorów. W okolicy trzydziestego roku życia może ulec zniekształceniu polegającemu na uwypukleniu oraz ścieńczeniu w środkowej części. Jest to spowodowane osłabieniem tkanki, która, wedle niektórych teorii, ulega oddziaływaniu wolnych rodników. Stożek rogówki powoduje niezborność oraz miopię, przez co pacjent widzi zdecydowanie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie słoneczne. Chorzy uskarżają się też na pieczenie oczu, czasem występuje również widzenie podwójne. Keratoconus często współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek spowodowanym alergią. Na szczęście w dzisiejszych czasach skuteczne leczenie stożka rogówki jest osiągalne. Na początkowym etapie dolegliwość jest adiustowana przy użyciu okularów albo soczewek kontaktowych, po pewnym czasie jednakże potrzebne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekta stożka rogówki – skuteczne metody

Korekta stożka rogówki może być przeprowadzana za pomocą wielu procedur medycznych. Obecnie najefektywniejszą metodą na podniesienie ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych i cross linking. Współczesne kliniki okulistyczne podejmują się też korekcji stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. metodę Topoguided. Bardzo dobre efekty dają procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, dzięki czemu można uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to z kolei umożliwia korygowanie krótkowzroczności albo astygmatyzmu przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą też po jakimś czasie udać się na zabieg z użyciem lasera, który całkowicie usunie wadę wzroku.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]