Najlepsze metody wybielania zębów

Mocne i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak odzyskać piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Mycie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby wybielające (soda oczyszczona, paski, pasty), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najchętniej wybierane? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne efekty już po 3 sesjach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Następnie za pomocą specjalnego wzornika oznacza się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Kluczowy jest również dobór właściwego odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście tonów, efekty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Świetne rezultaty przynosi również wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.