Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Więcej o aparacie do ultradźwięków na www.bardomed.pl.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, wiązadeł, stawów oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]