Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Kurs gotowania dla dzieci - tutaj poznasz aktualną ofertę.

Dzieci kochają asystować nam w kuchni – dekorować wypieki czy przynosić i wybierać składniki. Chcesz rozwinąć fascynację swojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w wieku od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci nie tylko nabywają przydatne umiejętności, ale też uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją pomysłowość. A po prostu doskonale się bawią. Nauka nieskomplikowanych przepisów, łączenie ciekawych smaków oraz wybieranie i mieszanie składników – całość powoduje, że dzieci z zapałem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakie obowiązują w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach mogą także uczestniczyć rodzice, jest to tym samym znakomita okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie posmakować tego, co ugotowały.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny zegarowe. W czasie warsztatów dzieci przyrządzają deser i danie główne. Mali wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – ugotować wyborny makaron na słodko bądź słono, ewentualnie podjąć próbę upieczenia ozdobionej świeżymi składnikami, pachnącej pizzy. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują również smaczną deser – mus z lodami oraz mascarpone. Lekcja powiązana z zabawą to doskonały sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ulubionych dań daje dzieciom mnóstwo satysfakcji. Nawet bardzo nieposłuszne dziecko będzie z pasją oddawało się przyrządzaniu smacznej pizzy czy przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobre nastawienie do dzieci.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]