Food pairing – dla miłośników kulinarnych wrażeń

Zobacz więcej szczegółów o food pairing na warsztatqulinarny.pl.

Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnych kombinacji smaków, nie oznacza to, że łączenie ze sobą dań, które na pierwszy rzut oka kompletnie się wykluczają, nie może dać ciekawych i, co ważne, smacznych rezultatów. Odkrywamy to coraz częściej. Silne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało bez wątpienia otworzenie się na obce zwyczaje kulinarne, a także pojawienie się na rynku nieznanych dotychczas w naszym kraju produktów spożywczych. Dzięki temu chociażby połączenie mięsa z egzotycznych owocami rzadko już zaskakuje. Osoby, które zagustowały w wyjątkowych fuzjach aromatów chętnie inicjują własne próby i na własną rękę poszukują coraz to bardziej nietuzinkowych kombinacji. By te jednak dały wyczekiwane wyniki, powinno się najpierw wyposażyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – poznaj nowe smaki

Jeżeli pragniemy, aby nasze kulinarne przygody faktycznie były przyczyną ekscytacji i umożliwiały ujawnienie nowych smakowych doznań, warto postępować zgodnie z zasadami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są jedynie wskazówkami, o których nie powinno się zapominać, aby smaki mieszają się w nietuzinkową, a jednak harmonijną całość. Najlepiej uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak nazywa się się sztukę zestawiania ze sobą smaków, które generalnie uchodzą za kompletnie do siebie niepasujące. Wszelkie wytyczne food pairingu są jednak gruntownie przemyślane i poparte głęboką wiedzą z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza proporcji poszczególnych substancji w używanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko posiłków, lecz też napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing szkolenie tylko z profesjonalnym szefem kuchni

Do zabaw z food pairingiem potrzebne są instynkt i bujna wyobraźnia, aczkolwiek to nie one będą kluczowe. W większym stopniu liczy się wiedza z zakresu zawartości rozmaitych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak łączą się one z innymi związkami. W związku z tym świetnym pomysłem będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – głównie dlatego, że przekazanie elementarnej wiedzy trwa nie więcej niż kilkanaście godzin.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]